Area Sales Manager

Grafton Recruitment SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, nume important in domeniul materialelor de constructii, cautam o persoana pentru pozitia de Area Sales Manager.

Persoana care va ocupa aceasta pozitie va avea urmatoarele responsabilitati:
- analiza pietei, identificarea noilor oportunitati si a potentialilor clienti;
- rol activ in stabilirea si desfasurarea intalnirilor de vanzari;
- urmareste desfasurarea contractelor conform termenilor agreati;
- stabileste in colaborare cu departamentul tehnic cele mai bune oferte conform cerintelor clientului.

CERINTE

Candidatul ideal are o experinta de minim 3 ani in vanzari, in domeniul materialelor de constructii (instalatii/amenajari);
- cunoaste foarte bine limba engleza,
- este o persoana dinamica, cu o atitudine proactiva, orientat catre client si dispus sa calatoreasca frecvent in tara.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 76 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Belgium, Turkey, Romania and the UAE.