Area Sales Manager

BACHUS S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentinerea, imbunatatirea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- raspunde de activitatea agentilor de vanzari- realizarea obiectivelor si atingerea targhetelor lunare si anuale;
- elaborarea de rapoarte specifice referitoare la vanzari si piata;
- acorda consultanta clientilor din teritoriu in vederea unei bune derulari a contractelor si a atingerii tintelor comune stabilite;
- monitorizeaza si influenteaza activitatea clientilor din zona alocata;
- elaboreaza estimari de cost, analize comparative si participa la negocierea contractelor;
- administrarea contractelor si a corespondentei comerciale;
- urmarirea implementarii proiectelor cu respectarea termenelor;
- promovarea produselor companiei si crearea de oferte si discutii cu potentiali clienti;

CERINTE

- studii superioare in domeniul marketing / economie;
- experienta relevanta intr-o pozitie similara minim 2 ani;
- bune cunostinte operare PC (MS Office – Word, Excel, Outlook, Browser Internet);
- limba engleza – nivel avansat;
- abilitati de lucru sub presiunea timpului si rapiditate in indeplinirea sarcinilor;
- excelente abilitati organizatorice, de comunicare si de negociere;
- personalitate dinamica cu initiativa, spirit convigator si orientat spre rezultate;
- capacitate de adaptare in cadrul unei firme care urmareste performanta, si promoveaza dezvoltarea profesionala;
- abilitati de analiza si sinteza a informatiilor;
- aspect business;
- permis de conducere.

BENEFICII OFERITE

-salariu in functie de experienta, formarea profesionala si profilul fiecarui angajat;
-posibilitatea de a lucra intr-o companie de renume, intr-un mediu dinamic, alaturi de o echipa de profesionisti care incurajeaza valorificarea si dezvoltarea potentialului creativ.

DESCRIEREA FIRMEI

producerea si comercializarea vinului