AREA SALES MANAGER

MACH FOREIGN TRADE DISTRIBUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

-prospectarea potentialilor clienti de pe teritoriul intregii tari
- contactarea clientilor si identificarea necesitatilor specifice pentru aplicatii
- realizarea ofertelor tehnice si comerciale
- completarea documentelor necesare participarii la licitatii
- intocmirea contractului de vanzare
- colaboreaza cu departamentul de marketing pentru furnizarea de informatii privitoare la situatia clientilor
- supervizarea si coordonarea bunei desfasurari a instalarii
- insusirea cunostintelor tehnice si comerciale pt. fiecare produs
- participarea la scolarizarea interna efectuata periodic/ cat si la scolarizarile pentru imbunatatirea calitatilor profesionale

CERINTE

LOCATIE: BUCURESTI

BUN NEGOCIATOR
CAPACITATE FOARTE BUNA DE COMUNICARE SI PREZENTARE
SPIRIT DE ECHIPA
ABILITATE DE A INVATA

- cunostinte superioare tehnice
- experienta in vanzari minim 2 ani (minim 1 an in domeniul vanzarii echipamentelor industriale)
- cunostinte avansate de limba engleza (scris, vorbit), alta limba straina (italiana, germana, constituie un avantaj)
- cunostinte solide de operare Windows, MS Access, operare fax, operare copiator
- disponibilitatea de a calatori prin tara
- carnet auto cat.B
- cunostinte de lucru cu instrumente de plata bancara (bilet de ordin, CEC barat, Ordin de plata, scrisoare de garantie)
- stagiul militar satisfacut
- abilitati de invatare, de prezentare, de control, de lucru cu documente, dexteritate manualã, spirit de observare, acuitate vizualã, capacitate de intelegere a problemelor, capacitate de concentrare, rationament inductiv, spirit de echipã, mobilitate în actiune, rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

1. Salariu oferit: fix plus comision in functie de performante
2. Telefon mobil
3. Bonuri de masa
4. Masina

MACH FTD este leader de piata in furnizarea solutiilor integrate de marcare-inscriptionare, manipulare si transport intern, ambalare, impachetare si paletizare.
MACH FTD dispune de know-how-ul si capabilitatea de a proiecta si implementa aplicatii complexe, sisteme integrate folosite in industriile alimentara, bauturilor, farmaceutica, si bineinteles in domeniile unde este nevoie de transport intern, de marcare, de ambalare.
MACH FTD este distribuitor unic al companiilor DOMINO-Marea Britanie, TELESIS-SUA, FLEXLINK-Suedia, ALTECH-Italia, ROBOPAC -Italia, CAVECO- Italia, EASYPRINT - Danemarca, PRISMA-Italia pentru piata romaneasca.