Area Sales Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

managementul relaţiilor cu clienţii;
soluţionarea problemelor apărute în derularea activităţii;
propunerea de soluţii pentru optimizarea activităţii;
permanenta actualizare a informaţiilor despre piaţă şi concurenţă;
colaborarea cu celelalte departamente pentru desfăşurarea în bune condiţii a activiţăţii;
îndeplinirea bugetelor şi participarea la efectuarea acestora;
prospectarea pieţei pentru identificarea potenţialilor clienţi;
dezvoltarea şi gestionarea portofoliului de clienţi;
vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile companiei;
prezentarea ofertei de produse şi servicii, consilierea clienţilor în alegerea deciziei optime;
realizarea obiectivelor stabilite de către companie;

CERINTE

experientă relevantă în vânzări;
cunoştinţe tehnice în domeniul echipamentelor specializate;
studii de specialitate;
excelente abilităţi de comunicare;
orientare spre echipă;
perseverenţă, corectitudine, implicare;
dinamism, flexibilitate, adaptabilitate;
cunoştiinţe operare PC;
permis de conducere auto categoria B;
disponibilitate pentru deplasări;

BENEFICII OFERITE

training specializat pentru produsele din portofoliul companiei
salariu motivant
venituri în funcţie de performanţe
masină de servicu
laptop
telefon