Area Sales - Bucharest Representative

ISG Personnel Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rol:

Titularul postului este responsabil cu dezvoltare regionala a departamentului de produse congelate respectiv cu, acoperirea in zona alocata a tuturor canalelor de distributie ¿ HoReCa (hoteluri, resataurante sau cantine), En-gross ( Importatori, distribuitori), Productie si consum (colectiv si/sau industrial) , KA local( Clienti cheie).

- Reprezentarea si promovarea produselor in concordanta cu strategia companiei;
- Prezentarea in mod profesional a produselor si conditiilor comerciale pe care departamentul de vanzari le ofera potentialillor clienti;
- Identificarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si cresterea cifrei de afaceri;
- Mentinerea legaturii cu clientii actuali (prin realizarea de vizite periodice, pe baza unui plan stabilit impreuna cu ASM zona de sud);
- Preluarea comenzilor si precomenzilor de la clienti, centralizarea acestora si transmiterea la gestionarul depozitului firmei din Constanta;
- Urmarirea transmiteri comenzilor catre cienti;
- Realizarea targetului de vanzari stabilit de ASM zona de sud si cresterea in permanenta a cifrei de afaceri;
- Incasarea contravalorii marfii vandute si predarea banilor si/sau a documentelor specifice (cel putin o data pe saptamana) operatorului de facturare de la depozitul din Constanta;
- Studierea pietei si a concurentei si realizarea de rapoarte specifice,rapoartele ce vor fi transmise zilnic, saptamanal, lunar sau ori de cate ori va fi solicitat catre ASM zona de sud, privind preturile practicate in piata pentru aceeasi categorie de produse, dimanica si tendintele pietei vis-¿-vis de produsele oferite, tendinte de viitor (eventual si pentru produse similare sau complementare);
- Propune ASM zona de sud diverse conditii specifice (referitoare la termene de incasare, modalitati de incasare, termene de livrare a comenzilor) pentru anumiti clienti (in functie de dimensiunea acestora sau fidelitate);
- Identificarea de potentiali clienti si negocierea conditiilor contractuale cu acestia;
- Creerea unei baze de date cu clientii din zona arondata, actualizarea permanenta a acesteia;
- Deschiderea de noi canale de distributie.

CERINTE

- Experienta min 3 ani in vanzari si min 2 ani intr-o pozitie similara;
- Studii superioare finalizate;
- Constituie un avantaj absolvirea de programe de pregatire de specialitate;
- Cunostinte de operare PC ¿ Ms Office nivel mediu;
- Permis de conducere categoria B;
- Creativitate;
- Abilitati de prezentare;
- Abiliati de comunicare;
- Abilitati de analiza si sinteza;
- Atitudine proactiva;
- Flexibilitate (open mind);
- Dinamism (mobilizare/actionare rapida);
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

- pentru inceput: salariu de baza si o sustinere financiara din partea companiei;
- masina de serviciu;
- telefon;
- prime de Paste si de Craciun;
- acces la programe de pregatire profesionala.

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SOLUTII COMPLETE in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.