AREA RETAIL COORDINATOR

MEXXEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea si controlul retelei de magazine din jumatatea sudica a tarii
- Atingerea planului de vanzari pe zona respectiva
- Implementarea si urmarirea strategiilor de marketing, vanzari si a standardelor de mercantizare impuse
- Angajarea, instruirea si controlul personalului din subordine
- Monitorizarea concurentei
- Identificarea oportunitatilor de extindere a afacerii in zona
- Supervizarea proiectelor de modernizare/deschidere de noi magazine
- Solutionarea situatiilor critice aparute

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta relevanta intr-un post similar
- Fire dinamica si ambitioasa, orientata spre vanzari si rezultate
- Bune cunostinte limba engleza (scris si vorbit)
- Cunostinte operare PC - Microsoft Office
- Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor
- Permis auto cat B, disponibilitate la deplasari si program prelungit

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv

Unic importator si distribuitor al produselor PUMA, distribuitor al produselor Wrangler, Lee