AREA PROJECT MANAGER / INGINER DE VANZARI (PC08LR)

Pluri Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea produselor si solutiilor din portofoliul sau catre distribuitori, contractori, arhitecti etc
- identificarea de potentiali clienti si proiecte si urmarirea acestora;
- asumarea responsabilitatii totale a ofertelor facute in zona sa ;
¿ Identificarea de proiecte si de business-uri, follow-up proiecte;
- bun cunoscator al pietei de profil: monitorizarea concurentei, repartitia pietei, actiuni comerciale etc
- transmiterea catre Departamentul Marketing a informatiilor comerciale la zi si updatarea saptamanala a bazei de date interne
- propunerea de solutii de ameliorare a activitatii companiei;
- asigurarea de training pentru echipa de vanzari a distribuitorilor

CERINTE

- Studii superioare de Inginerie sau Economice; - prezinta avantaj studiile superioare in domeniul Ingineriei Electrice sau Electronice;
- Experienta anterioara minim 2 ani pe un post similar intr-un companie internationala;
- Bune cunoastere a pietei echipamentelor electrice;
- Cunostinte bune de limba engleza ¿ prezinta avantaj cunoasterea limbii franceze
- Buna intelegere a proceselor comerciale;
- Carnet de conducere categoria B

Profil comportamental:
- Persoana dinamica, riguroasa;
- Spirit comercial dezvoltat;
- Foarte bune abilitati de persuasiune;
- Disponibilitate de program prelungit

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, comision, bonuri de masa
Masina, telefon mobil, laptop, training

Pluri Consultants Romania ofera solutii globale pentru Capitalul Uman, companiilor din Romania si din strainatate.

Suntem o prezenta importanta pe piata de consultanta din Romania, cu o dezvoltare dinamica de-a lungul a peste 13 ani de existenta. Experienta astfel acumulata ne permite definirea unor solutii sinergice clientilor nostri, solutii care pot satisface un camp larg de nevoi specifice din domeniul Capitalului Uman.

Suntem la dispozitia ta pentru a adauga valoare afacerii tale sau carierei tale.

La intrebarile tale... - noi iti oferim raspunsuri
La nevoile tale... - noi venim cu solutii
Obiectivele tale... - noi te sprijinim sa le atingi

In prezent, Pluri Consultants iti ofera oportunitatea de a evolua in cariera si de a lucra in echipa de profesionisti a unuia dintre clientii sai, lider mondial in domeniul aparatajului electric de joasa tensiune.