Area Manager - Real Estate

HUMANGEST GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propunerea si implementarea planului de inchirieri pentru fiecare locatie aflata in zona alocata;
- Alcatuirea/ completarea bazei de date cu potentiali chiriasi si contactarea acestora in vederea ofertarii spatiilor disponibile
- Coordonarea tuturor activitatilor legate de procesul de inchiriere si o buna colaborare cu celelalte departamente implicate (juridic, financiar, tehnic, etc)
- Responsabilitatea asigurarii unui grad de ocupare optim in centrele comerciale;
- Negocierea si finalizarea contractelor de inchiriere cu chiriasii noi/ renegocierea conditiilor contractuale pentru contractele ajunse la data expirarii
- Supervizarea executarii contractelor de inchiriere in conditiile stabilite
- Propunerea si responsabilitatea indeplinirii bugetului de venituri lunar/ anual din zona alocata
- Dezvoltarea si administrarea unei bune relatii cu chiriasii, in vederea asigurarii unei colaborari pe termen lung
- Monitorizarea tuturor activitatilor comerciale desfasurate in cadrul centrului comercial si raportari periodice in legatura cu acestea catre Commercial & Network Manager
- Cunoasterea, analizarea competitiei si propunerea actiunilor necesare pentru cresterea atractivitatii centrelor comerciale
- Cunoasterea aprofundata a pietei locale

CERINTE

Cautam pentru unul din clientii nostri, una din cele mai extinse retele de centre comerciale moderne din Romania, o persoana care sa ocupe postul de Area Manager.
Principalele cerinte:
- Cel putin 2 ani experienta, de preferat in cadrul unei companii din domeniul real estate ¿¿¿ comercial sau retail
- Experienta relevanta in negocierea contractelor din perspectiva comerciala; cunostintele juridice reprezinta un avantaj
- O abordare comerciala si o buna cunoastere a pietei de real estate si/ sau retail
- Foarte bune aptitudini pentru construirea unei relatii si abilitatea de a identifica asteptarile potentialilor chiriasi
- Persoana cu initiativa, orientata spre identificarea solutiilor, cu o gandire strategica si orientata spre rezultate
- Persoana organizata, increzatoare in propriile forte, capabila sa identifice si sa stabileasca prioritatile, cu capacitatea de a-i determina pe cei din jur sa faca la fel
- Atitudine pozitiva, proactiv, creativ, flexibil, participativ
- Care invata repede, pasionat, optimist
- Gandire de ansamblu
- Integru, cu bun simt
- Disponibilitate pentru deplasari frecvente in teritoriu
- Absovent a unei institutii de invatamant superior; studii economice sau juridice reprezinta un avantaj
- Fluenta in limba engleza
- Permis de conducere categoria B

Companie multinationala din domeniul resureslor umane, noi suntem cei care iti oferim solutiile juste adaptate nevoilor tale.