AREA HR MANAGER

ALTEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Recrutarea si selectia celor mai buni candidati pentru posturile din magazine
- Implementarea programelor de training si de dezvoltare a angajatilor
- Coordonarea procesului de administrare personal si salarizare pentru magazinele din subordine·
- Optimizarea organigramelor si a costurilor de payroll pentru fiecare magazin in parte
- Masurarea periodica a gradului de satisfactie al angajatilor si propunerea de planuri de motivare si retentie
- Rezolvarea tuturor problemelor care tin de relatia cu angajatii
- Coordonarea echipei responsabililor de resurse umane de la nivelul magazinelor

CERINTE

- Minim 2 ani experienta intr-o pozitie manageriala in resurse umane
- Studii superioare
- Abilitati de comunicare si negociere
- Orientare catre clientul intern / extern
- Capacitate de rezolvare a problemelor
- Abilitati manageriale si de lider
- Buna cunoastere a legislatiei muncii
- Cunostinte operare PC (MS Office)
- Disponibilitate pentru deplasari

Compania Altex s-a infiintat in anul 1992 si are un capital in totalitate romanesc. In cei peste 15 ani de existenta, compania a avut o evolutie spectaculoasa.
Grupul Altex este acum cel mai puternic jucator pe piata de retail din Romania prin reteaua de peste 100 magazine, deschise in peste 70 de orase.
Media Galaxy este primul electrocomplex din Romania cu 16 magazine in tara.
Din grupul Altex mai fac parte companiile 8TIM, Credex, Cometex si Complet Electro Serv.