AREA COORDINATION OFFICER for North West Region

Bancpost SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ensures the commercial coordination for portfolio development;
- Ensures the supervision of the commercial result together with the MIS Manager and Area Coordinator;
- Supports Business Centers’ credit application in front of Risk Division and make sure that they are approved in line with client’s request (s);
- Participates at client’s meetings organized by other Bank’s divisions and/or affiliates in order to improve the cross-selling ratio;
- Contributes at the developing of new products and services – adapted to banking market developments and Medium-Sized Enterprise customer area, in cooperation with specialized divisions;

CERINTE

- University Degree (preferably in Economics);
- At least 2 years banking experience in sales, and/or financial analysis for corporate companies;
- Very good knowledge and understanding of the business environment;
- Good knowledge of the banking products, services and legislative framework;
- Excellent communication and customer relationship management;
- Initiative, flexibility and adaptability to a dynamic environment;
- Very good planning and organization skills;
- Good knowledge of written and spoken English;
- PC proficiency;

The job is located in Bucharest Head Office premises, and is subordinated to the Area Coordinator for NW Region.

Bancpost este astazi una dintre cele mai importante banci din Romania. Avem o echipa puternica de specialisti, dispunem de o retea teritoriala extinsa si oferim o gama larga de produse si servicii special concepute sa satisfaca cele mai exigente dorinte ale clientilor corporativi, de retail si ale persoanelor fizice cu statut financiar ridicat din România.

Ne place si adesea reusim sa fim cu un pas inaintea celorlalti, sa aducem pe piata produse noi si competitive, intotdeauna orientate spre Client. Deoarece Clientul este cea mai importanta persoana din banca. Dorim ca toti clientii nostri sa fie tratati într-o maniera personalizata de catre profesionisti de valoare care sa ofere servicii excelente, produse de înalta calitate si promptitudine în acordarea de consultanta. Ne respectam partenerii de afaceri, incercam sa cream mediul de lucru ideal si conditiile prielnice pentru parteneriate “win-win” de lunga durata.

Ca urmare a intensei restructurari din ultimii doi ani, care a reproiectat activitatile sale de baza, Bancpost este astazi pregatita sa fie banca de prima optiune pentru clientii din Romania. Facem aceasta promisiune clientilor nostri: alegerea Dumneavoastra de a colabora cu Bancpost va fi rasplatita printr-o experienta placuta si profitabila.