Application Analyst

STAR FOODS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa la dezvoltarea de proiecte in cadrul companiei, impreuna cu restul echipei, urmind metodologia PepsiCo: analiza cerinte, design, dezvoltare, testare, implementare .

Comunica pro-activ cu utilizatorul si il implica in diversele stagii ale dezvoltarii unui proiect.

Asigura suport de nivelul doi pentru sistemul ERP Scala si aplicatiile asociate (imbunatatiri, tratare erori, etc.)

Nu se executa administrare de retea sau suport utilizatori de nivel unu (preluare telefoane).

Raporteaza catre Managerul de Aplicatii.

CERINTE

Absolvent sau an terminal, preferabil Automatica & Calculatoare, Cibernetica sau Informatica;
Abilitati tehnice: SQL, Visual Basic;
Crystal Reports constituie un avantaj;
Aptitudini de analiza a problemelor;
Spirit de echipa si abilitati de comunicare;
Cunoastere limba engleza (mediu);

BENEFICII OFERITE

Postul ofera
¿ sansa lucrului intr-o companie multinationala, intr-o echipa tinara;
¿ posibilitati multiple de dezvoltare a carierei;

Star Foods este lider pe piata interna a snacks-urilor din Romania, fiind o marca bine cunoascuta in randul consumatorilor. Portofoliul de produse ale companiei este diversificat si foarte apreciat de consumatori. In plus Star Foods dispune de o fabrica bine amplasata si dotata cu toate facilitatile necesare; sistemul de distributie este foarte bine pus la punct.

Produsele Star Fods imbogatesc gama produselor PepsiCo din noiembrie 2004 cand compania a fost achizitionata de compania multinationala Pepsico International.