ANUNT RECRUTARE CONSILIER JURIDIC

SC TEHNOLOGICA RADION SRL - in insolventa(perioada de observatie)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- reprezentarea intereselor societatii in fata instantelor de judecata si a altor institutii ale statului;
- intocmirea documentelor juridice(cereri de chemare in judecata, intampinari, note scrise, notificari, adrese, imputerniciri, etc);
- efectuarea formalitatilor prevazute de lege(depunerea documentelor) privind inscrierea de mentiuni la Registrul Comertului;
- recuperarea creantelor de la debitorii societatii.

CERINTE

- cunostinte solide de legislatie interna si europeana;
- experienta de minim 3 ani intr-o companie cu numar mare de angajati(constituie avantaj activitatea in domeniul constructiilor) si capacitate de a rezolva probleme de ordin juridic in cazurile si situatiilor incredintate spre rezolvare;
- experienta pe proceduri de insolventa constituie un avantaj;
- orientare catre rezultate, cu simt de raspundere;
- abilitati de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- oportunitatea de a lucra intr-o companie mare, alaturi de o echipa de profesionisti .

Conditiile contractuale vor fi discutate in cadrul interviului.
Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie for fi contactati.
Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV la urmatoarea adresa de email: tehnologicaresurseumane@yahoo.ro

Domeniu activitate firma: SC Tehnologica Radion SRL -este o societate de prestigiu pe piata constructiilor din Romania cu experienta de 15 ani de activitate; specializata pe constructia de drumuri, poduri, linii tramvai, constructii hidrotehnice, retele edilitare, (apa-canal, instalatii gaze, electrice) si constructii civile.