Antivirus Engine Developer

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca te intereseaza cercetarea tehnologiilor de detectie si eliminare a virusilor te asteptam printre noi!

CERINTE

- C - expert;
- C++ - avansat;
- experienta in lucrul cu Flex / Bison sau aplicatii similare (lexer/parser)
- experienta in dezvoltarea de interpretoare/compilatoare;

Constituie un avantaj:
- experienta in reverse engineering;
- participarea la Olimpiadele de Informatica cel putin faza nationala (in liceu) si/sau ACM in facultate;
- experienta in dezvoltarea cross platform;
- cunostinte Perl

BENEFICII OFERITE

- acces la cele mai noi informatii din domeniu;
- posibilitatea de a lucra intr-o firma multinationala;
- pachet salarial atractiv;
- sala de relaxare;
- asigurare medicala;
- dezvoltare profesionala si personala coordonata de departamentul de resurse umane(training, team-building, etc

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.