Antispam Infrastructure Responsible

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Avem multe servere foarte puternice. Care trebuie sa proceseze un munte de date in fiecare secunda. Le folosim pentru a invata - in timp real - cat mai multe despre milioane de spamuri si phishinguri, ca sa ne protejam toti clientii din lume.
Cautam pe cineva care sa intretina si sa dezvolte aceasta infrastructura

Noi, la randul nostru, suntem pusi pe fapte mari si cautam pe cineva care ne seamana.

CERINTE

Avem nevoie sa:

- cunosti bine sistemele de operare Linux/BSD;
- ai cunostinte medii despre protocoalele UDP, TCP/IP;
- stii sa administrezi servere de mail (Qmail,Postfix) si servere dns;
- fii familiar cu scriptingul in bash si cu perl sau php. Daca nu stii, dar ai potential, te invatam noi!
- poti invata rapid lucruri noi;
- gasesti rapid solutii potrivite pentru problemele neprevazute care pot aparea
- fii motivat de provocari tehnice interesante (cum paralelizam un proces de antrenare pe 32 de procesoare? Cum ne asiguram un timp de reactie de 10 secunde?)
- intelegi importanta securitatii datelor
- fii ingenios, curios, dornic de a experimenta, prietenos si comunicativ.

BENEFICII OFERITE

Iti oferim:
- O echipa in care e imposibil sa nu te simti bine
- Pachet salarial atractiv;
- Sala de relaxare;
- Asigurare medicala;

BitDefender is a leading global provider of security solutions that satisfy the protection requirements of today\'s computing environment. The company offers one of the industry\'s fastest and most effective lines of security software, setting new standards for threat prevention, timely detection and mitigation.

BitDefender delivers products and services to over 41 million home and corporate users in more than 180 countries. BitDefender has offices in the United States, the United Kingdom, Germany, Spain and Romania.

To learn more about job opportunities or the many benefits of working at BitDefender, please select a topic below: www.bitdefender.com/site/view/careers.html

Build a secure future with BitDefender!