Angajez specialist vanzari evenimente turism de afaceri

Destinia Place srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Turismul de afaceri cuprinde mai multe tipuri de evenimente care au în comun faptul cã deplasãrile sunt organizate în scopuri de afaceri: - întâlniri sau reuniuni de afaceri (Meetings) - programe si cãlãtorii incentive (Incentives) - congrese, conferinte, conventii (Congress) - expozitii, târguri de comert (Expositions)

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Bune aptitudini de vanzare, negociere si relationare cu clientii. Atitudine pozitiva, amabilitate, perseverenta, responsabilitate, initiativa si personalitate dinamica.
Bune abilitati de organizare si de prioritizare a activitatilor. Orientare catre rezultate, atitudine proactiva.
Capacitate de analiza si structurare a informatiei.

Prospecteaza piata, cererea de servicii turistice si evenimente (locale, nationale, regionale, intenationale) care pot influenta promovarea si vanzarea serviciilor departamentului MICE al agentiei.
Prezinta propuneri de crestere a veniturilor, in baza analizelor de piata efectuate. Contacteaza clienti existenti si clienti potentiali, stabileste intalniri, prezinta in cadrul intalnirilor serviciile agentiei, concepe ofertele, negociaza, incheie contracte de colaborare etc. Contribuie la fidelizarea clientilor.
Asista clientii in organizarea evenimentelor (oferta, negociere, semnare contract, rezervari, urmarire derulare evenimente, servicii post-vanzare).
Participa la actiunile de promovare organizate pe plan local, national si international conform programului de vanzari.
Realizeaza analize si rapoarte periodice de activitate/vanzari.
Cerinte Absolvent de studii superioare ( de preferat economie, turism, management)
Experienta in domeniul vanzarilor de servicii/hotelier si/sau relatiile cu clientii de minim doi ani
Cunostinte avansate de operare PC ( Microsoft Office, Internet) Limba engleza - nivel conversational si afaceri.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii): Salariu fix negociabil in functie de experienta si in acord cu grila de salarizare a companiei.
Bonusuri periodice in functie de performantele individuale si ale companiei.
Facilitati acordate angajatilor in cadrul agentiei
Planuri de Dezvoltare Profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

Agentie de turism cu o prezenta de 10 ani pe piata romaneasca specializata in turism de lux si luna de miere.