Angajez grafician

Elia Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere candidatul ideal:

- este un tanar entuziast, dornic sa asimileze informatii noi si in acelasi timp, pregatit sa impartaseasca experienta acumulata,

- aptitudini de lider, cu initiativa, capabil sa lucreze in echipa sau singur,

- abilitati de comunicare;

- seriozitate;

- atentie la detalii si acuratete;

- talent, creativitate, imaginatie;

- capacitatea de a respecta termene limita;

- creativitate in gasirea de solutii tehnice, meticulozitate ;

- gandire logica si rezolutiva, spirit organizat;

- fire deschisa si flexibila, orientat spre rezultate.

CERINTE

Cerinte:

- creatie publicitara (pliante, brosuri, bannere, afise, etc)

- cunostinte foarte bune Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Corel Draw , InDesign, etc;

- cunoasterea tendintelor in domeniul graficii (fonturi, culoare, layout, etc);

- cunostinte de design, fonturi si machetare necesare transpunerii materialelor de creatie intr-un format pentru tipar sau productie publictara;

- sa gestioneze site-uri web ale firmei grupului nostru, cu actualizare periodica, prin informatiile primite de la directia generala;

- cunoasterea parametrilor tehnici pentru diverse tipuri de tipar;

- optimizarea fisierelor si pregatirea lor pentru tipar ;

- efectuarea corectiilor si a eventualelor modificari;

BENEFICII OFERITE

Se va negocia la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Comert, productie publicitara, consultanta