Angajare Operator Calculator

FOXX COLOR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Post Grafician
2. Specialist SEO
3. Copywriter
- Adobe Photoshop/ Adobe Illustrator / Corel Draw
- CREATIE de identitate vizuala corporate, produs, proiect, eveniment
- CREATIE machete grafice pentru materiale tiparite : pliante, afise, bannere, roll-up-uri, carti de vizita, logo-uri, mape de prezentare si alte materiale pentru print
- pregatirea, adaptarea si verificarea tehnica a materialelor pentru de tipar offset, print digital, print de mari dimensiuni, serigrafie,tampografie, cutter-plotter;
- atentie mare la detalii;
- scanare si prelucrare imagini, print de proba inainte de tipar;

- Vei participa la analiza, proiectarea, dezvoltarea si intretinerea SEO pentru diverse site-uri;
- O sa dezvolti, implementezi si analizezi strategii de keywords;
- Propui campanii de link building, inclusiv asistenta in achizitionarea de linkuri;
- Optimizezi off-page-ul prin inscrierea in directoare, portaluri si comunitati online avand acelasi specific cu site-urile noastre;
- Generezi rapoarte pentru pozitionarea in motoare de cautare, trafic, promovare online; indicatii tehnice despre toti factorii care trebuie corectati on page si off page;
- Testezi si verifici continutul web conform regulilor de optimizare pentru motoare de cautare;

-dezvoltarea creativă a campaniilor publicitare;
-dezvoltarea conceptelor inovative, a imagisticii şi a tipografiei cele mai potrivite pentru exprimarea unicităţii produsului şi a pozitionării creative;
-cooperarea cu fotografi, ilustratori şi designeri în vederea execuţiei ideilor într-o manieră eficienţă;

CERINTE

1. - personal creativa si inovator
- experineta in grafica 1-3 ani
- cunostinte minime un program de grafica
- persoana activa, organizata, disciplinata

2. - Cunostinte bune de optimizare website-uri, optimizare continut website-uri;
- Cunostinte de HTML, Google Analytics sau alte tool-uri de SEO;
- Sa fii la curent cu noile principii de usabilitate si optimizare;

3. -abilitatea de a scrie şi dezvolta concepte;
-abilităţi de prezentare clară şi concisă a conceptelor, atât în română, cât şi în engleză;
-capacitatea de a lucra individual şi în echipă, cu respectarea deadline-urilor asumate;
-cunoştinţe avansate de limba engleză (absolvent de facultate sau cursuri specializate);
-cunoştinţe foarte bune de operare PC;

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
- salariu atractiv;
- mediu de lucru profesionist;
- posibilitatea creşterii pe plan profesional;

Succesul companiei noastre se bazeaza pe profesionalismul si daruirea colectivului nostru.
Daca doresti sa te alaturi noua si crezi ca detii aceste calitati, un prim pas este sa trimiteti un curriculum vitae. Datele tale vor fi introduse în baza de date a serviciului nostru de resurse umane si vor fi analizate înaintea fiecarui proces de recrutare. Vom considera aceste informatii drept confidenţiale si ne vom obliga sa nu le divulgam nici unei alte terte parti.