angajare consultanti financiari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Prospectarea pietei,identificare si recrutare clienti;
-Contactarea potentialilor clienti pt.vanzarea de produse/servicii de asigurari life/non life,sanatate,pensii private,investitii;
-Insusirea tipurilor de asigurari oferite potentialilor clienti si perfectionarea metodelor si tehnicilor de vanzare;
-Consultanta de specialitate pt.alegerea produsului de asigurare dorit/agreat de client;
-Mentinerea relatiilor cu clientii existenti printr-o service-are permanenta,corecta si la un inalt nivel de competenta si profesionalism;

CERINTE

-Studii medii/superioare;
-Abilitati de relationare si comunicare bune si foarte bune;
-Abilitati de vanzare,prezentare servicii financiare,negociere;
-Perseverenta in atingerea obiectivelor;
-Adaptabilitate la noi situatii si orientare catre client;
-Capacitatea de a asimila noi cunostinte/informatii;
-Persoana dinamica,responsabila,organizata;
-Experienta in vanzari constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

-Program flexibil;
-Comisioane din vanzari directe;
-Bonusuri lunare si trimestriale;
-Promovare in cariera;
-Training gratuit si permanent;
-Oportunitati de dezvoltare si promovare personala;