Angajare CONSULTANT DE TURISM (agent de ticketing si turism) in cadrul unei cunoscute agentii din Bucuresti

Selective Agency SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- rezervarea si emiterea de bilete de avion in sistemul Amadeus;
- prezentarea si vanzarea produselor turistice externe;
- consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice externe pe baza cataloagele de oferte externe ale tour-operatorilor germani TUI si DerTour;
- urmarirea derularii actiunii turistice;
- intocmirea documentelor fiscale, contractului de prestare servicii turistice si a documentelor de calatorie.

CERINTE

- experienta in rezervarea si emiterea de bilete de avion in sistemul Amadeus;
- cunostinte de lucru in sistemele de rezervari ale tour-operatorilor germani World of TUI (Iris.Plus) si/sau DerTour (Toma) sau dorinta si abilitatea de a le invata intr-un timp scurt;
- foarte bune cunostinte de limba engleza (vorbit si scris);
- cunostinte de baza de limba germana (intelegerea si traducerea ofertelor din cataloagele tour-operatorilor germani); REPREZINTA UN PLUS
- dorinta de invatare si perfectionare profesionala;
- experienta minim 1 an in cadrul unei agentii de turism;
- cunostinte foarte bune de operare PC (Windows, MS Office);
- cunostinte bune de geografie;
- disponibilitate pentru program prelungit;
- studii superioare sau medii;
- capacitate de lucru in echipa;
- posibilitate de colaborare pe termen lung.
Candidatul trebuie sa indeplineasca cel putin conditia de a avea experienta ca agent de ticketing, absolvirea cursurilor Amadeus Basic si Emitere reprezentand un plus.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Program flexibil (2 ture)
Mediu de lucru modern intr-un sistem profesionist
Clientela fidela de nivel ridicat

DESCRIEREA FIRMEI

companie romana