Angajam Web Developer

SC Media Studio Art Design SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Să cunoască bine limba engleză;
- Abilitatea de a îmbina conţinutul obţinut din diverse surse pentru a realiza un material original;
- Abilităţile de scriere articole şi editare pentru web sunt obligatorii;
- Experienţa ca web editor reprezintă un avataj;
- Capacitatea de a accepta verificările şi aprobările unui project manager în concordanţă cu obiectivele proiectului;
- Cunoaşterea tendinţelor în online;
- Organizat şi orientat către realizarea de task-uri zilnice;
- Bune abilităţi de comunicare interumană;
- Cunoştinţe foarte bune de design şi uzabilitate web;
- Cunoştinţe foarte bune de comunicare vizuală (compoziţie, cromatică, echilibru);
- Cunoaştere reguli, standarde şi tehnologii web;
- Cunoaşterea programelor Photoshop, Fireworks si Flash;
- Cunoştinţe de HTML5/CSS3/JS;