Angajam Redactor

Addor Media Press

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:
Revista de specialitate pe domeniul industriei carnii angajeaza redactor cu cel putin 3 ani experienta pe un post similar. Cautam o persoana motivata, joviala si responsabila, cu abilitati de comunicare si prezentare, personalitate dinamica, cu permis conducere cat. B, bine organizata si eficienta in conditii de stres.
• propune subiecte pentru articole si participa activ la sedintele de sumar
• mentine relatiile cu diverse surse de informare (retea de contacte)
• participa la diverse evenimente si conferinte de presa
• publica pe site 3-5 stiri pe zi, provenite din comunicate oficiale de presa sau din alte surse verificate.

CERINTE

• se documenteaza in vederea redactarii materialelor proprii, respectand criteriile jurnalistice
• colecteaza informatii (teren/alte medii de informare)
• participa la şedinţele de sumar, la organizarea si realizarea sedintelor foto
• se documenteaza utilizand surse variate si verifica exactitatea si corectitudinea informatiilor obtinute
• redacteaza, corecteaza, opereaza modificarile primite de la seful direct si preda articolele la termenul stabilit

DESCRIEREA COMPANIEI:
Detalii pe: www.industriacarnii.ro

BENEFICII OFERITE

In urma interviului

Companie care editeaza diferite publicatii de nisa si organizeaza evenimente de specialitate in domeniul industriei carnii.