Angajam Operatori Receptie

Tibbett Logistics

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participa activ la operatiunile de incarcare/eliberare si descarcare/depozitare a containerelor din/in Terminalul de containere Yusen Logistics;
Asigura gestiunea fizica a stocului de containere prin operarea in fisierul de GATE IN-OUT a miscarilor containerelor, intocmai si in timp real;
Elibereaza documente insotitoare pentru transporturile containerizate si conventionale (Specificatii);
Emite documente privind starea tehnica si fizica a containerelor (EIR) la plecarea cat si la receptia acestora din/in Terminal si confirma documentele de transport emise de catre Furnizorii specifici (CMR);
Controleaza si arhiveaza documentele aferente operatiunilor de depozitare si eliberare containere in/din Terminal;
Raspunde de utilizarea corecta si pastrarea in bune conditii a documentelor cu regim special;
Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre stocul fizic si cel scriptic aparute la momentul intrarii/iesirii containerelor din terminal;
Directioneaza camioanele in Terminal cu acordul stivuitoristului de serviciu;

CERINTE

Dinamism, flexibilitate, atentie distributiva, capacitate de lucru in echipa;
Cunostinte de operare calculator;
Cunostinte pachet Office;
Studii medii;
Salariu intre 400 E - 500 E

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Asigurare transport;
- Tichete de masa
- Bonusuri de performanta
- Mediu de lucru placut

Tibbett Logistics furnizeaza servicii logistice pentru sectoarele de retail, productie automotive, logistica si operatiuni intermodale prin terminalul nostru din Bucuresti.

Tibbett Logistics s-a dezvoltat in ultimii ani pentru a deveni unul dintre cei mai mari furnizor de Logistica si Supply Chain Services in Romania, in general, cu peste 112.500 m2 de spatii de depozitare in 17 locatii, aproape 1.400 de angajati, 130 de remorci si un terminal intermodal.