ofiter vanzari (manager relatii clienti)

SC TRANSILVANIA LEASING IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Promoveaza si vinde produse de creditare destinate persoanelor fizice si juridice respectand procedurile si normele interne;
• Prospecteaza piata, contacteaza clientii, stabileste intalniri cu acestia, atat la sediul agentiei cat si la sediul clientului;
• Consiliaza clientii si asigura suportul necesar pentru identificarea solutiilor de finantare corespunzatoare;
• Realizeaza activitatea de cunoastere a clientelei;
• Asigura suport clientului pana la finalizarea activitatii de creditare;
• Participa activ la atingerea target-ului individual si al echipei
* perioada determinata

CERINTE

• Studii superioare, de preferinta economice;
• Minim 3 ani experienta in domeniul bancar, pe zona de vanzari;
• Cunostiinte solide in domeniul vanzarii produselor bancare;
• Cunoasterea modului de abordare a clientilor in vanzarea directa;
• Abilitati foarte bune de comunicare;
• Flexibilitate, orientare catre client, atitudine pro-activa;
• Abilitati operare PC si experienta in utilizarea bazelor de date;
• Cunoastere nivel mediu a limbii engleze

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza candidatului;
• Oportunitati de instruire si dezvoltare profesionala;
• Bonusuri pentru performanta

TRANSILVANIA LEASING IFN SA este o institutie financiara nebancara inscrisa in Registrul special al Bancii Nationale a Romaniei care desfasoara urmatoarele activitati de creditare: acordare de credite ( creditelor de consum, credite ipotecare, linii de credit, etc) si leasing financiar.