Angajam consilier juridic cu limba italiana

SC RECONTA MANAGEMENT GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- acordarea de consultanta, asistenta si reprezentare juridica in materia dreptului comercial/societar, civil, al afacerilor sau in orice alta problema de natura juridica, in care este implicata societatea, precum si pentru terti, in cadrul proiectelor derulate de companie;
- redactarea si elaborarea de acte cu caracter juridic, de drept societar (hotarari A.G.A., acte aditionale la actul constitutiv al societatii etc.), inclusiv depunerea si inregistrarea acestora la Registrul Comertului; - administrarea portofoliului de contracte detinut de societate si urmarirea realizarii intocmai a clauzelor convenite;
- reprezentarea in fata diverselor institutii publice sau private (birouri notariale, autoritati publice, Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci, Registrul Comertului etc.);
- informarea in timp util a conducerii companiei despre modificarile legislative intervenite

CERINTE

- Reprezinta avantaj: cunoasterea limbii italiene.
- Cunostinte de Drept societar, Drept comercial si Drept civil;
- Cunostinte operare PC, MS Office;
- Abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
- Disponibilitatea pentru deplasari la ONRC, ANAF, etc.
Rugam a se trimite CV actualizat, aplicarile rapide nu vor fi luate in considerare.

RECONTA MANAGEMENT GROUP S.R.L. este o societate de contabilitate, expertiza contabila si servicii de consultanta in domeniul financiar - contabil. Societatea noastra este membra a Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania sub nr.2538 din 22.12.2004. Scopul echipei noastre este sa oferim servicii profesionale si de calitate adecvate afacerii dumneavoastra. Serviciile noastre se adreseaza tuturor categoriilor de firme, indiferent de marime sau domeniu de activitate .