Angajam Agent Vanzari

Sc Cobra Media Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- preluarea comenzilor efectuate prin intermediul magazinului online www.itgalaxy.ro;
- facturarea produselor clientilor;
- preluarea comenzilor primite de la clienti (email / telefonic);
- urmarirea comenzilor clientilor, operarea si procesarea acestora in vederea finalizarii corespunzatoare;
- oferirea catre client a serviciilor de consultanta pentru achizitionarea produselor companiei;
- convingerea clientilor sa achizitioneze o gama mai larga de produse oferite de catre magazin;
- atragerea de clienti noi;
- colaborarea cu departamentul tehnic, redirectionarea clientilor care solicita informatii de natura tehnica catre departamentul tehnic in vederea optimizarii si eficientizarii activitatilor specifice de vanzare;
- urmarirea incasarilor pentru fiecare client in parte si luarea masurilor necesare incasarii la timp;
- participarea la cursuri si traininguri;

CERINTE

- Minim un an experienta in IT
- cunostinte in domeniile: IT Hardware, multimedia (foto, video digital), electronice (home & portable entertainment);
- cunoasterea reatail online confera un avantaj;
- cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
- abilitati de organizare;
- abilitati de comunicare si prezentare;
- capacitatea de a lucra intr-o echipa;
- persoana entuziasta, determinata, cu initiativa;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv cu posibilitate de negociere in functie de rezultatele obtinute;
- comision din vanzarile realizate;
- bonusuri periodice in functie de indeplinirea anumitor planuri (target-uri);

DESCRIEREA FIRMEI

Despre Cobra Media Srl

Cobra Media Srl este o companie infintata in 2004 si a activat pe zona IT&C cu preponderenta in segmentul business to business, atragand in portofoliul sau clienti de renume international. Urmand trendul ascendent pe care s-a inscris, compania la sugestia clientilor sai a refacut anul trecut site-ul www.itgalaxy.ro si a ales sa se mute intr-un sediu spatios amplasat central. In acest moment magazinul afiseaza peste 30.000 de produse din gama IT&C. ITGalaxy este partener official al majoritatii producatorilor si vinde produse originale cu garantie de producator, avand termen de livrare al produselor de maxim 24 ore.