Android / iOS Developer

Falcon Electronics Prod SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltare, testare si implementare aplicatii software pentru platforme mobile Android si iOS

CERINTE

• Absolvent/a studii superioare – facultatea de Automatica sau Informatica
• Cunoasterea si intelegere foarte buna Java si a arhitecturii Android SDK
• Cunoasterea standardului XML si specificatiilor JSON
• Este un plus experienta in baze de date SQL si Java Scripting
• Este un plus cunoasterea Objective C si experienta in mediul de dezvoltare XCode.
• Cunoasterea altor platforme mobile reprezinta un avantaj
• Minim 6 luni experienta în programarea pentru platforme mobile (Android, IOS)
• Experienta de lucru cu tehnologia Bluetooth / WiFi - reprezinta un avantaj
• Limba engleza – nivel avansat vorbit/scris

- Domeniu de activitate: Falcon Electronics este lider de piata in domeniul importului si distributiei sistemelor de securitate auto, sistemelor audio si video auto.
- Reprezentanta a firmelor: Directed Electronics, Sony, VDO, THB, Omega, Whistler
- Marcile reprezentate: Viper, K9, VDO, Whistler, Target , Sony
- Provenienta capital: Romanesc
- Numar de angajati: 40