Analyst Programmer - Mobile Platforms

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este deschisa in cadrul echipei de New Product Development, in departamentul Innovation&Technology.

- Research pe tehnologii mobile actuale (OS X iPhone, Google Android, Symbian, Windows Mobile) cu focus pe partea de securitate
- Dezvoltarea de aplicatii de securitate pentru plaftormele mobile

CERINTE

Avem nevoie sa ai minim un an experienta in lucrul cu C/C++.

Constituie avantaj:

- experienta in programare pe platformele mobile
- familiarizare cu sdk-urile Apple iPhone / Google Android

BENEFICII OFERITE

- o echipa creativa si fun
- sala de relaxare;
- asigurare medicala;
- acces la cele mai noi informatii din domeniu;
- si nu in ultimul rand, un pachet salarial atractiv.

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.