Analist virusi & spyware

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vorbim despre dezasamblarea si analiza comportamentului noilor virusi cu scopul de a intelege modul in care functioneaza si se propaga. In plus un analist extrage o semnatura, o definitie care este incorporata in produse si este folosita pentru protectia tuturor utilizatorilor BitDefender.

CERINTE

- ASM x86 bine;
- C/C++ bine;
- cunoasterea unui limbaj de scripting (Perl, Pyton) constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra intr-o firma multinationala;
- pachet salarial atractiv;
- sala de relaxare;
- polita de asigurare in caz de accidente;
- asigurare medicala;
- acces la cele mai noi informatii din domeniu;
- dezvoltare profesionala si personala coordonata de departamentul de resurse umane (training, team-building, etc.).

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.