ANALIST VANZARI - COMPANIE DE CONSULTANTA

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este interesat sa angajeze o persoana dinamica pentru preluarea si dezvoltarea portofoliului de companii-partenere. Avind un progam flexibil de lucru, el/ea se va ocupa in principal de urmatoarele :
- documentare pe Internet specifica vanzarilor :prospectare clienti,identificarea persoanelor decidente din companii, etc,
- analiza clientilor, identificarea si calificarea noilor oportunitati de vanzare;
- promovare pe retelele de socializare : linkedin, facebook si altele,
- intretinerea bazei de date clienti si actualizarea acesteia;
- intretinerea siteulul companiei prin trimiterea de newsletere, articole de specialitate, legatura cu clientii care se inscriu in baza de date,
- organizarea activitatii de vanzare prin raportari periodice cu privire la stadiul ofertelor in lucru, organizarea administrativa a seminarii lor pentru clientii potentiali si actuali.
- asistenta clienti telefonica pentru magazinul online al firmei

CERINTE

- Student de preferat la Economie, Psihologie, Jurnalism, Sociologie
- Limba engleza nivel avansat
- Creativ, inovativ, dinamic,
- Notiuni elementare de marketing
- Orientare catre client,
- Abilitatea de a lucra independent,
- Comunicare verbala si scrisa la nivel mediu- avansat,
- Siguranta de sine, dorinta continua de perfectionare,
- Pachetul Microsoft Office la nivel avansat,

BENEFICII OFERITE

- salariu fix plus comision direct proportional cu rezultatele si efortul depus;
- program de lucru part-time
- laptop de serviciu;
- telefon de serviciu;
- decontarea cheltuielilor de transport in interes de serviciu.
- mediu de lucru comod, lipsit de stres inutil;