ANALIST VANZARI - Bucuresti

TABCO CAMPOFRIO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste raportul de eficienta la nivel de zona/regiune vanzare, analizeaza deviatiile si intocmeste un raport de evaluare zonala/regionala, cu concluzii si solutii;
- Prelucreaza si analizeaza informatiile din baza de date (clienti) SD a programului SAP, in vederea intocmirii de rapoarte relevante;
- Intocmeste rapoarte saptamanal si ori de cate ori este necesar, rapoarte ce cuprind: centralizare rapoarte vinzari (cantitativ, valoric, sortimental), analiza sales rezultate pe regiuni, analiza sales promotii, calcul sales profitabilitate pe client, estimari vinzari ;

CERINTE

- Cunostinte avansate de operare in MS Office (Excel, Power-Point), cunostinte de lucru in SAP (reprezinta un avantaj);
- Cunostinte privind procesul de vanzare-cumparare;
- Cunostinte elementare de concepte de piata si marketing;
- Persoana motivata, atitudine proactiva, abilitati analitice dezvoltate;

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a va alatura unei echipe de profesionisti, reale posibilitati de dezvoltare a carierei, conditii de munca foarte bune si un pachet salarial motivant

TABCO-CAMPOFRIO este o companie de renume in productia si distributia de produse din carne, membra a companiei multinationale Campofrio Food Group.
CAMPOFRIO FOOD GROUP, compania rezultata din fuziunea Groupe Smithfield si Campofrio, este liderul european pe piata preparatelor din carne si una dintre primele 5 companii din domeniu la nivel mondial cu un turnover de aproximativ 2,1 miliarde ¿¿¿.
Campofrio Food Group are peste 11,000 de angajati in cele 8 tari in care este prezenta.
Tabco-Campofrio isi desfasoara cu succes activitatea pe piata din Romania, de aproape 11 ani.