ANALIST VANZARI

Gelu Trading Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
• Intocmeste rapoartele periodice stabilite de conducere, precum si cele punctuale necesare conducerii si echipei de vanzari
• Monitorizeaza indicatorii de performanta in domeniul vanzarilor (volum vanzari, pret)
• Intocmeste situatii sau analize bazate pe sistemele de raportare ale companiei (preturile de piata vs concurenta, prezentarea vanzarilor pe produse, a vanzarilor pe clienti etc ) relevante pentru business.
• Admistreaza si dezvolta instrumentele de analiza vanzari si asigura corectitudinea datelor din instrumentele de raportare si analiza

Furnizeaza informatii si rapoarte si asigura suport pentru echipa de vanzari si marketing
Excel si Word;

CERINTE

• Absolvent studii superioare;
• Minim 1an experienta in domeniul analiza vanzari;

• Cunostinte solide de utilizare a Microsoft Outlook, Excel si Word;
• Disponibilitate de lucru si program prelungit;
.Carnet B
• Viteza de reactie, lucru in echipa, bune abilitati de comunicare si relationare;
• Capacitate de organizare si planificare;
• Limba engleza mediu.

BENEFICII OFERITE

Salariu corelat cu performanta si realizarile.

Comerciant accesorii si feronerie mobila, suprafete decorative cu o vechime de peste 10 ani.
Promoveaza un mix de produse de calitate ridicata si design european si produse de ridicat nivel tehnic.Promotor al celor mai noi tendinte in design.
Proaspat distribuitor al renumitei companii germane Hettich cauta personal pentru a configura divizia de vanzare cu acelasi nume.