ANALIST VANZARI

ADD VALUE SERV

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, important grup de firme.

Rol: Utilizarea aplicatiei informatice pentru administrarea vanzarilor si analiza si interpretarea rapoartelor Departamentului Vanzari

Responsabilitati:
- analiza statististica si interpretare date aferente produselor, pe diverse perioade;
- raportare lunara catre managementul departamentului de vanzari;
- elaborare oferte pret;
- evidente contracte si facturi scadente;
- furnizare informatii catre distribuitori privind targetul lunar, oferte promotionale;
- verificarea si intretinerea aplicatiei informatice pentru administrarea vanzarilor;
- centralizarea rapoartelor agentilor de vanzari din tara;
- urmarirea promotiilor din aplicatia informatica pentru administrarea vanzarilor;
- suport rutare locatii pentru agentii de vanzari;
- calculul bonusurilor pentru forta de vanzari;
- dezvoltarea, testarea si implementarea procedurilor de lucru specifice.

CERINTE

- Absolvent de facultate
- Experienta anterioara in analiza de vanzari
- Abilitati operare PC (Windows, Office)
- Abilitati de prezentare (Power Point)
- Cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Trimite CV cu poza si asteptari salariale la contact@addvalue si afla mai multe despre aceasta oportunitate de cariera. Doar candidatii selectati vor fi contactati in urmatoarele 4 saptamani. Confidentialitate asigurata.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare, training si consultanta in marketing si vanzari
www.addvalue.ro