ANALIST VANZARI

Gelu Trading Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
• Intocmeste rapoartele periodice stabilite de conducere, precum si cele punctuale necesare conducerii si echipei de vanzari
• Monitorizeaza indicatorii de performanta in domeniul vanzarilor (volum vanzari, pret)
• Intocmeste situatii sau analize bazate pe sistemele de raportare ale companiei (preturile de piata vs concurenta, prezentarea vanzarilor pe produse, a vanzarilor pe clienti etc ) relevante pentru business.
• Admistreaza si dezvolta instrumentele de analiza vanzari si asigura corectitudinea datelor din instrumentele de raportare si analiza
Contacteaza clientii ,telefonic sau pe mail discuta si oferteaza.
Asigura in permanenta suportul echipei de vanzari

CERINTE

• Absolvent studii superioare preferabil economice sau tehnice
• Minim 1an experienta in domeniul analiza vanzari sau persoana tanara fara experienta,comunicativa si cu determinare si capacitate in a invata produsele din domeniu.

• Cunostinte solide de utilizare a Microsoft Outlook, Excel si Word;

.Carnet B
• Viteza de reactie, lucru in echipa, bune abilitati de comunicare si relationare;
• Capacitate de organizare si planificare;
• Limba engleza mediu.

BENEFICII OFERITE

Angajare durata nedeterminata,integral CM,bonuri de masa si bonusare in functie de performanta.

Comerciant accesorii si feronerie mobila, suprafete decorative cu o vechime de peste 20 ani de activitate
Promoveaza un mix de produse de calitate ridicata si design european.
Distribuitor autorizat Blum,Hettich,Egger.