Analist Stoc Control RTC HOLDING

RTC Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Asigura aprovizionarea cu marfa a companiei de la furnizorii interni alocati de seful direct.
2. Urmareste zilnic stocul de marfa pentru asigurarea unui nivel optim al acestuia si eliminarea rupturilor de stoc.
3. Raspunde de elaborarea si lansarea comenzii catre furnizori in timp util si conform regulilor, urmarind obtinerea confirmarii de primire a acesteia.
4. Raspunde de elaborarea retururilor catre furnizori in timp util si conform regulilor, urmarind intregul proces de ridicare, facturare, solutionare sesizari.
5. Verifica confirmarea comenzii primite de la furnizori si se asigura ca atat cantitatea cat si pretul sunt conforme cu cele din comanda.
6. Urmareste intreaga derulare a comenzilor lansate.
7. Se asigura de respectarea condi¿iilor de livrare a produselor de catre furnizori.
8. Raspunde de lansarea comenzilor catre transportatorii agreati de companie pentru furnizorii a caror livrare intra in atributia DDC-ului.
9. Solutioneaza eventualele diferente cantitative rezultate in urma receptiei marfii si retururilor.
10. Asigura si raspunde de derularea comenzilor speciale, cu respectarea procedurilor interne specifice
11. Relationeaza cu echipele de vanzari referitor la termenele de livrare ale produselor de stoc sau de comanda speciala.

CERINTE

- Studii medii/ superioare finalizate (preferabil studii economice)
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel) – nivel avansat;
- Cunostinte limba engleza - nivel mediu;
- Abilitati de comunicare, capacitate de analiza

Depozitul Distributie Carte este lider pe piata distribuitorilor de carte din Romania cu o cota de piata de peste 30%. DDC are ca parteneri peste 300 de edituri din Romania, Marea Britanie, SUA, Republica Moldova, cu un portofoliu total de peste 30.000 de titluri, pentru care asigura o distributie nationala si internationala.

Candidatii interesati pot aplica (mentionati postul) si pe fax: 021.408.30.71 sau email: veronica.grigorie@hrconsultanta.ro