ANALIST SOLDURI CLIENTI - BUCURESTI

TABCO-CAMPOFRIO S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza controlul si raportarea periodica a soldurilor clientilor; urmareste schimbarile produse pe solduri: cresteri de solduri, evolutia clientilor cu solduri mai mari de 30 zile, actiuni pentru recuperarea soldului;
Realizeaza punctaje cu clientii (in teren) si contribuie la solutionarea soldurilor problematice printr-o reconciliere directa;
Solicita si primeste de la clienti desfasuratoare de plati pentru inregistrarea acestora in programul SAP; urmareste in permanenta stingerea facturilor conform desfasuratoarelor si ia masuri din timp pentru evitarea stingerii prin alunecare;
Contacteaza clien?ii cu solduri in intervalul mai mare de 30 zile in vederea obtinerii de explicatii despre plata soldului si planificarea stingerii obligatiilor;
Efectueaza reconcilieri (confirmari de solduri) cu clientii cel putin de doua ori pe an.

CERINTE

Diploma in studii economice – absolvent sau studii in curs;
1-2 ani experienta pe o pozitie similara;
Cunostinte avansate de operare in MS Office (Excel), cunostinte de lucru in SAP (reprezinta un avantaj);
Cunostinte de lucru cu documente cu regim special;
Cunostinte elementare privind procesul de vanzare-cumparare;
Abilitati analitice dezvoltate, atitudine proactiva;

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial motivant si oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie internationala, intr-un mediu profesionist si dinamic.

Campofrio este o companie internationala de produse alimentare. Grupul Campofrio detine fabrici in 8 tari, de pe 3 continente, si ofera produsele la peste 250 milioane de consumatori din peste 45 de tari.