Analist sisteme informatice

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza nevoile utilizatorilor in ceea ce priveste sistemul informatic, redacteaza caietele de sarcini si le inainteaza spre validare.
Realizeaza raportarile de activitate, fiind direct responsabil de dezvoltarea aplicatiilor conform nevoilor utilizatorilor.
Participa la actiuni de omologare si implementare a proiectelor dezvoltate si la formarea utilizatorilor.
Participa la mentenanta aplicatiilor informatice, la exploatarea si corectarea erorilor aparute.
Asigura servicii de mentenanta si suport pentru utilizatori.

CERINTE

1-2 ani experienta într-o pozitie similara.
Abilitati de organizare si planificare.
Eficienta interpersonala.
Autonomie si ini¿iativa.
Adaptabilitate si reactivitate.
SGBD Oracle ; SQL ; Access.
Cunostinte de Arhitectura 2-Tier, 3-Tier si tehnologie J2EE.
Notiuni despre retele si mediile AIX si Windows.
Cunostinte modelare UML.
Cunostintele de dezvoltare în Access, Eclipse/Websphere reprezinta un avantaj.
Studii superioare, profil informatica.
Engleza/Franceza – nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a implementa ¿i dezvolta un nou proiect de anvergur¿.
Domeniu într-o continu¿ expansiune.
Pachet salarial competitiv.

In ultimii 2 ani, BRD a fost cel mai important creator de locuri de munca din sistemul bancar romanesc.
Satisfactia angajatilor nostri este la fel de importanta ca si satisfactia clientilor nostri !