Analist Servicii IT - achizitii

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centralizeaza specificatiile tehnice ale produselor si serviciilor IT ce urmeaza a fi achizitionate de catre Directia Operatiuni si Servicii IT&C , nivelele de servicii, data tinta a achizitiei/graficul de achizitie si sau implementare;
Inregistrarea in iProcurement a cerintelor de achizitii ale Directiei Operatiuni si Servicii IT&C si alocarea unei pozitii bugetare corespunzatoare;
Participa la intocmirea caietelor de sarcini si a analizelor de oferte pentru bunuri si servicii solicitate de Directia Operatiuni si Servicii IT&C si furnizeaza algoritmul de evaluare IT;
Cunoasterea statusului cerintelor de achizitie a Directiei Operatiuni si Servicii IT&C , a contractelor in curs de semnare si a produselor si serviciilor in curs de achizitie;
Verificarea in cadrul contractelor a prevederilor legate de garantii, post garantii mentenante HW ,SW conformitatea cu cerintele tehnice, SLM, conditii de garantie, livrare, conditiile de implementare;
Informeaza solicitantul despre statusul cererii de achizitie, data de livrare a produselor si serviciilor IT comandate si solicita acestuia efectuarea procesului verbal de receptie calitativa/scrisoare de acceptanta ;
Centralizeaza si sesizeaza catre Directia Logistica neconformitatile in livrarea bunurilor si serviciilor in vederea solutionarii acestora;
Revizuieste planurile de securitate si continuitate, politicile si standardele pentru obtinerea nivelelor de securitate acceptate;
Avizeaza din punct de vedere al conformitatii schimbarile asupra sistemelor si functiilor IT propuse prin Change Participa la elaborarea planurilor de cheltuieli (OPEX) ale Directiei Operatiuni si Servicii IT&C;
Participa la elaborarea planurilor de cheltuieli (OPEX) ale Directiei Operatiuni si Servicii IT&C si consolideaza planul de buget CAPEX al directiei punand la dispozitie date legate de durata contractelor de mentenanta si servicii ale Directiei Operatiuni si Servicii IT&C (anuale , multianuale), sumele aprobate in referate, memo ;
Participa la intocmirea forecastului lunar al elementelor de cost ale Directiei Operatiuni si Servicii IT&C.

CERINTE

Studii tehnice superioare si/sau Studii economice superioare
Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara
Cunostinte de operare cu aplica¿iile Documentum, iProcurement,HP Open View Service Desk, Suita de aplicatii MS Office;
Experienta in comunicarea cu clientii interni si externi;
Capacitate de a lucra in echipa;
Abilitati de negociere;
Cunostinte avansate de limba engleza

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania - Reusim impreuna!