Analist risc operational

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

Colecteaza si prelucreaza conform standardelor incidentele de risc primite de la proprietarii de produs si zonele de suport a business-ului;
Monitorizeaza baza de date de incidente si pierderi operationale si aloca incidentele urmand o metodologie standard ;
Asigura consistenta datelor colectate ;
Coreleaza informatiile primite din zone diferite din banca, agrega si modeleaza datele;
Ofera suport zonelor de raportare ;
Conlucreaza cu managerul de dept. si proprietarii de produs pentru calcularea unor indicatori reprezentativi de risc operational si urmarirea evolutiei acestora;
Contribuie la realizarea raportarilor la nivel local si de grup in colaborare cu managerul de departament ;
Contribuie la realizarea unui management eficient de risc operational prin gestionarea profilelor de risc ale produselor ROL .

CERINTE

Studii superioare economice
Certificari pe zona evaluarii riscului reprezinta un avantaj
Experienta bancara de minim un an
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
Abilitati foarte bune de operare PC ( Access, Excel)
Capacitate de a invata din zbor
Abilitati de analiza si sinteza
Abilitati de comunicare si spirit de echipa
Seriozitate, responsabilitate

DESCRIEREA FIRMEI

Raiffeisen Bank - un loc de munca excelent

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania - Reusim impreuna !
Impreuna suntem mai puternici!