ANALIST PROGRAMATOR WEB JUNIOR / SENIOR

TORNADO SISTEMS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza cerintelor clientilor interni/ externi in vederea definirii specificatiilor functionale si tehnice pentru modificarea aplicatiilor existente sau dezvoltarea de noi functionalitati;
- Integrarea aplicatiilor web interne cu ERP SAP;
- Asigurarea de suport tehnic utilizatorilor interni;
- Coordonarea si urmarirea proiectelor de dezvoltare.

CERINTE

- Studii superioare finalizate/ in curs (Automatica-calculatoare, Matematica-Informatica);
- Experienta in programare Java: servlet, JSP, JDBC;
- Cunostinte XML: SAX, XSLT;
- Experienta in lucru cu baze de date relationale;
- Abilitati de analiza si organizare;
- Abilitati de team leader;
- Buna cunoastere a limbii engleze.
Constituie avantaj: experienta de administrare si dezvoltare MS SQL Server 2000, IIS 5/6, Apache Tomcat 5, JK Connector, RFC, sisteme de operare Windows 200x server si GNU/Linux, experienta de lucru cu SAP Netweaver.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant si posibilitati de dezvoltare intr-o companie puternica;
- bonusuri pe proiecte, in functie de criteriile de performanta;
- dezvoltarea carierei si training specific.

Compania Tornado Sistems are peste 250 de profesionisti specializati in diferite domenii: marketing, vanzari, suport tehnic si logistic. Compania este structurata astfel incat sa raspunda cerin¿elor pietei si anume pe doua directii: distributia de echipamente de tehnica de calcul (Acer, Asus, BenQ, Brother, Canon, Epson, Fujitsu Siemens Computers,HP, Hyundai, Kingston, Kinetix, Lite-on, Microsoft, MSI, Nec, Philips, Samsung, Twin Mos, Xerox) si, pe de alta parte, networking - proiectarea, instalarea, instruirea si consultan¿a in domeniul retelelor de calculatoare.