ANALIST-PROGRAMATOR SENIOR

PharmEc Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atasata departamentului de Dezvoltare, aceasta persoana trebuie sa se implice in fazele proiectului software:
- Analizeaza cerintele clientilor;
- Dezvolta aplicatii sau module, folosind tehnologia .Net + web services + SQL Server 2000;
- Implementeaza solutia software;
- Ofera suport utilizatorilor;
- Modifica aplicatii existente, sau le configureaza in functie de cerintele clientului;
- Documenteaza codul scris;
- Testeaza aplicatia realizata.

CERINTE

- Minim 3 ani experienta relevanta in firme de software.
- Cunostinte avansate .Net: web forms; windows forms; web services
- Cunostinte avansate XML.
- Cunostinte avansate SQL Server:design baze de date; proceduri stocate; triggere.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial in stransa legatura cu performantele realizate, bonusuri in functie de indeplinirea obiectivelor, participarea la cursuri profesionale si la sesiuni de training, diverse avantaje personale.

PharmEc Software are ca principal domeniu de activitate dezvoltarea de solutii informatice complete pentru intreprinderile mari si mijlocii din Romania si din strainatate. Compania are o experienta consistenta in zona de healthcare fiind unul dintre principalii furnizori de aplicatii software pentru industria medicala si farmaceutica.
In prezent compania numara peste 70 de angajati avand competente in analiza, dezvoltare, implementare, suport si consultanta. Orientarea catre client, oamenii si seriozitatea sunt valorile care au stat la baza evolutiei companiei.
Principalele directii de business ale PharmEc Software sunt: ERP (PharmEc 3), WMS (Warehouse management System), Business Intelligence, healthcare (farmacii si cabinete medicale), servicii de outsourcing (Franta, Australia, Statele Unite, Marea Britanie), hardware.
Compania face parte din grupul Montero care regrupeaza 1600 angajati si realizeaza o cifra de afaceri de 150 mil. euro.
PharmEc Software este Microsoft Gold Partner.