analist programator- cod BASLB

FDFEE ELECTRICA MUNTENIA SUD

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intretinere / exploatare aplicatii personal salarizare
- participa la proiectarea si realizarea sistemului de protectie si securitate a informatiilor preluate, stocate, transmise, utilizand sisteme de prelucrare automata a datelor
- aplica strategia aprobata cu privire la dezvoltarea si suportul sistemelor informatice
- desfasoara activitati cu privire la dezvoltarea de aplicatii, administrare si suport a aplicatiilor proprii cat si a celor realizate de terti si implementate in cadrul firmei

CERINTE

- studii superioare
- cunostinte specifice de programare
- cunostinte privind sistemele de operare in retea, intranet si internet
- cunostinte privitoare la modalitatile de asigurare a securitatii datelor in sistemele informatice
- experienta in realizarea de programe si configurarea clientilor de aplicatii centralizate constituie un avantaj
- abilitati de comunicare cu utilizatorii aplicatiilor realizate sau pentru care se asigura suport
- spirit colegial, comunicativ, receptiv

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- mediu de lucru placut

Obiectul de activitate îl constituie distributia si furnizarea energiei electrice si asigurarea infrastructurii de comunicatii si informatica, care sa permita utilizarea unui management performant in conditiile deschiderii pietei si prezentei competitiei in aceste domenii