analist programator - cod BABD

FDFEE ELECTRICA MUNTENIA SUD

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura administrarea, intretinerea si verificarea log-urilor bazelor de date Oracle productive si de dezvoltare/testare, cu asigurarea unui sistem eficient de protectie si securitate a informatiilor prelucrate, stocate sau transmise
- executa procedurile de backup si recovery pentru bazele de date Oracle existente
- participa la implementarea sistemelor informatice realizate de terte parti sau folosind consultanta externa
- participa la proiectarea si realizarea sistemului de protectie si securitate a informatiilor preluate, stocate, transmise, utilizand sisteme de prelucrare automata a datelor

CERINTE

- studii superioare
- cursuri specifice de administrare baze de date Oracle
- experienta in administrarea bazelor de date Oracle si in utilizarea limbajelor de programare SQL si PL/SQL constituie un avantaj
- experienta in realizarea de programe si configurarea clientilor de aplicatii centralizate constituie un avantaj
- cunostinte privind sistemele de operare in retea, intranet si internet
- cunostinte privitoare la modalitatile de asigurare a securitatii datelor in sistemele informatice
- spirit colegial, comunicativ, receptiv

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- mediu de lucru placut

Obiectul de activitate îl constituie distributia si furnizarea energiei electrice si asigurarea infrastructurii de comunicatii si informatica, care sa permita utilizarea unui management performant in conditiile deschiderii pietei si prezentei competitiei in aceste domenii