Analist programator C#

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unui programator cu experienta pentru platforma .NET care sa se alature echipei noastre. Folosim .NET Framework si Microsoft SQL Server ca platforma pentru proiectele noastre software. Avem nevoie de o persoana versatila, capabila sa lucreze atat in echipa cat si autonom, pasionata de design si dezvoltare software, orientata spre rezolvarea de probleme si cu un real interes pentru calitatea rezultatelor obtinute.

CERINTE

Experienta:
??? Minim 3 ani de experienta in C# si .NET Framework
??? Experienta de lucru cu .NET Framework 3.5 (LINQ, WCF, WPF)
??? Cunostinte solide de OOP/OOD
??? Minim 2 ani - baze de date (de preferat Microsoft SQL Server)
??? Experienta cu Windows Forms (GUI) si Web Forms
??? Dezvoltarea de aplicatii orientate pe servicii
??? Experienta de lucru cu Silverlight este un plus
Cerinte:
??? Diploma de absolvire a unei facultati de profil tehnic, specializat in calculatoare
??? Capacitate de a lucra atat individual cat si in echipa
??? Orientare spre obtinerea de rezultate
??? Capacitate de a lucra la mai multe task-uri intr-un mediu dinamic
??? Abilitati de organizare, rezolvare de probleme si management al timpului
??? Pasionat de rezolvarea de probleme tehnice dificile
??? Preocupat de calitatea rezultatelor obtinute

Responsabilitati:
??? Dezvoltarea de module de sine statatoare in C#
??? Analiza cerintelor functionale si realizarea designului modulelor conform arhitecturii globale a sistemului
??? Design si programare pentru baze de date
??? Gasirea de solutii pragmatice la probleme tehnice dificile generate de platforma folosita
??? Asigurarea unui nivel minim de calitate a codului scris prin respectarea unor bune practici
??? Participarea reciproca in activitati de ???code review??? cu ceilalti membri ai echipei

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
??? Lucrul intr-o echipa tanara si experimentata
??? Dezvoltarea pentru cele mai recente tehnologii Microsoft
??? Salariu atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.