Analist procese distributie - Coordonator Rute

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, companie cu capital privat in domeniul furnizarii de servicii cautam persoana comunicativa, organizata si responsabila pentru postul de

Analist procese distributie - Coordonator rute

Responsabilitati:

- Planificarea, organizare si estimarea necesarului de: resurse umane, costuri, grad incarcare pe oameni, incadrarea in termenele stabilite pentru livrare, etc, inainte de semnarea contractelor cu clientii;
- Impreuna cu Managerul de Planificarea Distributiei analizeaza si ia masurile de rigoare pentru imbunatatirea activitatii livratorilor prin eficientizarea rutelor;
- Monitorizeaza plicurile nelivrate si cauzele aparitiei lor, si asigura reintrarea acestora in sistem;
- Realizeaza analize periodice privind activitatea livratorilor in functie de datele existente in sistem si propune solutii de eficientizare a rutelor;
- Analizarea si monitorizarea derularii fiecarei etape pana la livrarea propriu-zisa;
- Tratarea fiecarui client ca pe un proiect si sa asigure calitatea proiectelor conform cerintelor de calitate;
- Punte de legatura intre furnizorului aplicatiei cu care se lucreaza si departamentul operational al companiei pentru asigurarea functionarii sistemului (participarea la toate instruirile propuse de furnizorul de soft);

CERINTE

- Experienta ca si manager de proiect – avantaj;
- Studii Tehnice – avantaj;
- Cunostinte/inclinatie catre lucru cu diferite softuri tehnice ;
- Cunostinte solide de operare PC;
- Persoana cu bine abilitati de coordonare, control si evaluare;
- Gandire analitica, orientare catre rezultate;

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv si alte beneficii (tichete de masa, asigurare medicala).

Suntem o echipa tanara si dinamica formata din profesionisti cu experienta care sunt capabili sa inteleaga si sa indeplineasca cerintele clientilor.

Avem o abordare indreptata catre managementului schimbarii.

Scopul nostru este de a-i ajuta pe clientii nostri sa faca cea mai buna alegere pentru organizatia lor si de a le fi alaturi pe termen lung.