ANALIST PRETURI

SC SENSIBLU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Colecteaza informatiile interne si de piata referitoare la preturi, volumul de vanzari si marja produselor;
- Intocmeste analize lunare si la cerere care evalueaza si compenseaza eventualele modificari in strategia de preturi;
- Propune pozitionarea initiala si modificarile ulterioare;
- Sprijina factorii de decizie cu informatii specifice job-ului in vederea fundamentarii deciziilor tactice si strategice;
- Evalueaza si testeaza impreuna cu Category Manager, Brand Manager elasticitatea de pret a produselor din aria de competenta a acestora si face propuneri in consecinta.

CERINTE

- Experienta pe un post similar - minim 1 an;
- Studii superioare finalizate;
- Operare software specializate - reprezinta avantaj;
- Cunostinte limba engleza - nivel avansat;
- Cunostinte generale de marketing - reprezinta avantaj;
- Persoana organizata, atenta la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic;
- Pachet salarial atractiv.

Compania Sensiblu lider de piata, este singurul lant farmaceutic cu acoperire nationala. Face parte din grupul de firme A&D Pharma (unul dintre cele mai dinamice grupuri farmaceutice din Romania).