ANALIST MARKETING - SUPORT BAZE de DATE

DAEDALUS Group - Eurodata Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pregatirea bazei de date in vederea analizei, aducerea acesteia intr-o forma potrivita pentru prelucrarea statistica:
- unificarea tuturor datelor proiectului intr-o baza comuna (SPSS sau Quantum);
- etichetarea bazei de date conform specificatiilor;
- curatarea (verificarea) a bazei de date. Se verifica si corecteaza: greseli de administrare a chestionarului, greseli de introducere, valorile aberante, valori in afara intervalului, respectarea filtrelor, neconcordante intre variabile, etc.
- recodificari: modificarea categoriilor de valori pe care le poate lua o anumita variabila/ restrangerea valorilor rezultate intr-un numar mic de categorii relevante care sa usureze analiza.

CERINTE

- Studii superioare, de preferat cu profil economic/ tehnic.
- Experienta de lucru pe o pozitie similara;
- Cunoasterea avansata a programelor Office Excel, Access;
- Limba engleza avansat - scris si citit;
- Spirit analitic si de observatie dezvoltat;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Abilitati de planificare si organizare necesare finalizarii activitatilor cu respectarea termenelor.

BENEFICII OFERITE

- training-uri de specialitate
- acces la know-how international – metodologii si tehnologii specifice activitatii de culegere date
- o echipa tanara si deschisa
- sanse reale de promovare
- un mediu de lucru competitiv si dinamic.

EURODATA MANAGEMENT este membra a Grupului DAEDALUS si are ca obiect de activitate culegerea de date pentru mediile de afaceri.

Punctele noastre forte sunt: 10 ani EXPERIENTA in piata de marketing research din Romania, ca departament de culegere date in firma Daedalus Consulting. Eurodata dispune de facilitati la nivel national pentru culegerea datelor: 6 centre satelit – brasov, Constanta, Craiova, Cluj-Napoca, Iasi si Timisoara si o retea de peste 600 de colaboratori specializati pe culegerea datelor.

De asemenea, Eurodata Management membru ESOMAR - Societatea Europeana de Cercetare de Marketing si Opinie Publica si membru SORMA – Societatea Romana de Marketing si Cercetare a Opiniei Publice.

Aflati mai multe informatii despre noi vizitand www.eurodatamanagement.ro si www.daedalus.ro!