ANALIST MARKETING-SUPORT BAZE de DATE

Eurodata Management - A member of DAEDALUS Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea materialelor si aplicatiilor necesare derularii studiilor
- Verificarea, curatarea si etichetarea bazei de date
- Mentinerea relatiei cu clientul pe parcursul
derularii proiectului;
- Realizarea transferului de informatii catre persoanele implicate in proiect;
- Transmiterea bazei de date confrom specificatiilor clientului.

CERINTE

- Absolvent al unei facultati cu profil economic sau tehnic;
- Foarte buna cunoastere a aplicatiilor Microsoft Office: Access, Excel, Word, Excel.
- Cunostinte de marketing si statistica; cunostiinte de SPSS reprezinta un avantaj,
- Foarte buna cunoastere a limbii engleze, citit si scris;
- Excelente abilitati de prezentare a informatiei;
- Spirit analitic si de observatie dezvoltat;
- Rezistenta la stres si munca sustinuta;
- Abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Iti oferim oportunitatea de a-ti dezvolta cariera alaturi de echipa noastra de profesionisti!

- Training de specialitate
- Acces la know-how international - metodologii si tehnologii specifice activitatii de culegere date
- Un mediu de lucru competitiv si profesionist
- O echipa tanara si dinamica

- Eurodata Management este membra a Grupului DAEDALUS si are ca obiect de activitate culegerea de date pentru mediile de afaceri

- Eurodata Management este membru ESOMAR (Societatea Europeana de Cercetare de Marketing si Opinie Publica) si membru SORMA (Societatii Romane de Marketing si Cercetare a Opiniei Publice)

- Punctele forte ale organizatiei sunt: 10 ani EXPERIENTA in piata de marketing research din Romania, ca fost departament de culegere de date a Firmei DAEDALUS Consulting; PROFESIONALISM; FLEXIBILITATE

- Eurodata Management dispune de facilitati la nivel national pentru culegerea datelor: 6 centre satelit - Brasov, Constanta, Craiova, Cluj-Napoca, Iasi si Timisoara si o retea de peste 600 de colaboratori specializati pe culegerea datelor.

www.eurodatamanagement.ro
www.daedalus.ro