ANALIST MARKETING

Visionwise Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analistul Marketing desfasoara activitati de profilare de companii, marketing intelligence si desk-research, realizand rapoarte de marketing pe baze de date secundare.
Cauta, selesteaza si sintetizeaza informatia relevanta in realizarea unui raport de marketing.

CERINTE

Un candidat ideal pentru noi:
- este un absolvent de facultate, studii economice de preferat
- fluent in engleza (engleza de business)
- bun cunoscator a inca cel putin o limba straina (avantaj)
- este orientat catre rezultat
- intelelege cu usurinta mediul IT (avantaj)
- are cunostinte de marketing si business
- capacitate dezvoltata de selectie, analiza si sinteza a informatiei
- are abilitati de lucru pe calculator (Word, Excel, PowerPoint)

Visionwise face parte din grupul Daedalus si este o companie ce ofera servicii suport si consultanta de marketing, atat pentru piata din Romania cat si pentru Europa. Mai multe detalii pe www.visionwise.ro