Analist marketing

CASA SOCIALA A CONSTRUCTORILOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective:
- alimentarea, administrarea si lucrul (rapoarte, analize/interogari, statistici) pe bazele de date de vanzari-marketing ale organizatiei
- asigurarea analizei-suport de marketing in scopul atingerii obiectivelor
- monitorizarea permanenta a surselor de date relevante din mass-media, publicatii de specialitate si rapoarte ale reprezentantilor teritoriali
- coordonarea fluxurilor de informatii de vanzari-marketing interne si externe
- participa la derularea campaniilor si actiunilor de marketing (marketing direct, e-marketing, manifestari expozitionale)
- participa la realizarea materialelor de promovare

CERINTE

Cerinte:
- dinamic, organizat
- capacitate de analiza si sinteza
- abilitati de relationare si comunicare
- disponibilitate pentru deplasari interne
- initiativa si creativitate

studii superioare economice de specialitate
MS Office (Word, Excel, Power Point, Access) si Outlook Express
cunostinte temeinice de baze de date (eventual si de web design)
limba engleza - nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Oferta:
- salariu atractiv
- conditii de lucru placute
- posibilitati de dezvoltare profesionala

Casa Sociala a Constructorilor (CSC) este unicul operator privat de protectie sociala din Romania, infiintat prin Legea nr. 215/ 22.12.1997.
Incepand cu anul 1998, CSC asigura (ca alternativa la trimiterea lucratorilor in somaj) protectia sociala a lucratorilor din constructii in anotimpul friguros.
Membrii CSC, in numar de 590 la nivel national, sunt antreprenori (firme) de constructii, din toate grupele de marime - foarte mari, mari, mijlocii si mici, insumand circa 150.000 salariati.
Cadrul legislativ de desfasurare a activitatii CSC si numeroase alte informatii utile sunt disponibile pe site-ul www.casoc.ro