ANALIST MARKETING

MERIDIAN DACIA RENAULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborarea strategiei si a planului de marketing al firmei
- Implementarea, monitorizarea si evaluarea activitatilor de marketing
- Asigura analiza-suport de marketing in scopul atingerii obiectivelor de vinzari si dezvoltarii firmei
- Concepe si organizeaza campanii promotionale si de comunicare
- Analizeaza in mod constant pozitia pe piata a firmei, tendintele pietei- prin cercetari de piata
- Culege informatii cu privire la competitorii firmei: preturi, politici de vanzare, strategie de marketing
- Colaboreaza cu agentiile de publicitate in vederea conceperii de proiecte de marketing
- Evalueaza prin metode specifice satisfactia clientilor si propune planuri de actiune pentru cresterea gradului de satisfactie al clientiilor firmei

CERINTE

- Experienta in domeniu, minim 2 ani;
- Studii superioare de specialitate: marketing/ comert;
- Abilitati foarte bune de comunicare, de analiza si sinteza a informatiilor;
- Capacitate de initiativa, creativitate si imaginatie;
- Abilitati de planificare, organizare si stabilire a prioritatilor;
- Experienta de lucru cu baze de date;
- Cunostinte foarte bune MS OFFICE.

BENEFICII OFERITE

- Salariul oferit : 500 euro;
- Telefon de serviciu;
- Cursuri de perfectionare.

Din dorinta de a fi cat mai aproape de clientii sai Meridian Dacia Renault prin cele doua locatii ale sale din Bucuresti respectiv din Berceni (str. Turnu Magurele nr. 58-60, Sector 4) si Militari (Bd. Iuliu Maniu nr.319-329, Sector 6) pune la dispozitie o variata gama de servicii la standarde occidentale.Printr-o echipa tanara si profesionista, stam la dispozitia dumneavostra pentru a va informa despre toate produsele si serviciile Dacia-Renault si a va ajuta sa luati cea mai buna decizie.Pentru mai multe detalii si informatii va invitam la sediile noastre.